Starostka najala na OS Zk advokátní kancelář

16.04.2009 19:50

Převzato ze stránek OS záchrana krajiny:

"Starostka obce Vracovice Eva Rozsypalová, která čelí podezření ze střetu zájmů při plánované výstavbě větrných elektráren firmy ELDACO a.s. v moravském Podyjí, si najala na naše sdružení advokátní kancelář. Ta v dopise adresovaném předsedovi statutárního orgánu OS ZK vyzývá k omluvě za „nepodložená, nedoložená a neobhajitelná“ tvrzení. Dále je uváděno, že si je Eva Rozsypalová vědoma možnosti právního řešení občanskoprávní cestou nebo podáním trestního oznámení. K najmutí advokátů přistoupila starostka poté, co OS ZK úspěšně přinutilo starostku respektovat zákon a vydat utajovanou smlouvu s investorem ELDACO a.s.
Na zasedání Výboru OS ZK, kterého se účastnili i naši další členové a příznivci, bylo rozhodnuto zaujmout následující veřejné stanovisko:
OS ZK se ohrazuje proti pokusu o nátlak, který se pokouší vytvořit starostka obce Vracovice přes najaté právníky. Doufáme, že jsou advokáti placeni ze soukromých prostředků paní starostky, a nikoli z obecních veřejných peněz.
K věci dále uvádíme:
1. Trváme na tom, že starostka opakovaně vědomě porušila zákon, a to jako představitelka obce Vracovice, když nejprve ignorovala a pak odmítla žádost OS ZK o iformace. Zákon byl respektován až po zásahu Krajského úřadu.
2. Trváme na tom, že se jedná o střet zájmů, kdy firma ELDACO a.s. hodlá stavět na pozemcích starostky obce Vracovice, která má v řízení zastupovat veřejný zájem občanů obce.
3. Případem se budeme zabývat s o to větší důsledností, budeme hájit životní prostředí a brojit proti jakémukoli porušování zákona.
Výbor OS ZK, 10.4. 2009"

TOPlist

—————

Zpět